Aktualitātes


Godātie Raunas novada iedzīvotāji!
14.11.2016


 

Godātie Raunas novada iedzīvotāji!

Pēc nesenajiem paziņojumiem publiskajā telpā, kā arī atsevišķu iedzīvotāju jautājumiem, ir aktualizējies temats par cilvēkiem, kas 1991. gadā piedalījās barikādēs Rīgā.

Ir zināms, ka samērā lielā skaitā uz Rīgas barikādēm devās arī cilvēki no Raunas un Drustiem. Lai gan piemiņas zīmes par dalību Barikādēs vairs neizsniedz, tomēr joprojām ir iespēja saņemt Pateicības rakstu, kas apliecinātu Jūsu dalību barikāžu procesā un būtu laba liecība, ko saglabāt ģimenes vēsturei.

Sazinoties ar Barikāžu muzeju Rīgā, tika noskaidrots sekojošais: „Ierosinājumu par Pateicības raksta piešķiršanu var iesniegt jebkura persona. Ierosinājums par Pateicības raksta piešķiršanu kopā ar pamatojumu, kur aprakstītas konkrētās personas gaitas Barikāžu dienās, kā arī ar to saistītie materiāli, ja tādi ir, iesniedzami 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrībai, Rīgā, Krāmu ielā 3. 1991. gada barikāžu dalībnieku valdes darba grupa neizskata ierosinājumu, kura autors ieteic apbalvot sevi”.

Tas nozīmē, ka minēto Pateicības rakstu var saņemt, aizpildot barikāžu dalībnieka anketu. Taču te ir viena būtiska lieta- anketu Jūs varat aizpildīt par kādu citu dalībnieku, savukārt tas cits dalībnieks var aizpildīt par Jums. Līdz ar to ierosinu atrast laiku un vienam par otru uzrakstīt nelielu aprakstu, kurā būtu jāuzraksta: kurā datumā izbraucāt no Raunas, cikos tas bija, ar ko braucāt, kurā vietā Rīgā atradāties un ko darījāt, cik ilgi tur bijāt, cik reizes uz Rīgu braucāt. Katrā ziņā ir jāmēģina pēc iespējas smalkāk aprakstīt savas gaitas Barikāžu laikā.

Šīs barikāžu dalībnieku anketas varat saņemt Raunas novada domē pie sekretāres vai Raunas bibliotēkā / muzejā, kā arī atrast Raunas novada mājaslapā, sadaļā „Muzejs- Raunas muzejs- Barikādes”. Ja neesmu sastopams, atstājiet aizpildītas anketas šajās iepriekš nosauktajās vietās- tās noteikti nonāks pie manis un es tās nosūtīšu uz Rīgu. Galvenais, norādiet savu kontakttālruni, lai varu ar Jums sazināties, ja radīsies kādi jautājumi.

Es ļoti aicinu uzrakstīt savas liecības par Barikāžu notikumiem, jo tam ir divas vērtības. Viena ir tā, ka Jūs saņemsiet apliecinājumu par dalību šajā svarīgajā notikumā un tiksiet iekļauts dalībnieku sarakstā. Otra vērtība- Jūsu liecības tiks saglabātas Raunas novada vēsturei. Ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības, man var droši zvanīt pa tālruni 26231692 vai rakstīt uz e-pastu: edgars.pletiens@gmail.com. 

Ierosinājums par Pateicības raksta piešķiršanu

Raunas muzejs
Edgars Plētiens      Atpakaļ