Aktualitātes


Kur likt skābbarības sagatavošanai izlietotās ruļļu plēves?
02.05.2011


Tā ir viena no daudzām lauksaimnieku problēmām, kuru katrs risina kā māk un kā ļauj sirdsapziņa, vieni - dedzina, tādējādi piesārņodami apkārtējo vidi, citi liek sadzīves atkritumu konteinerā, citi piesaka tās aizvest kā lielgabarīta atkritumus.

 Šoreiz neveiksim kaitīgo ķīmisko savienojumu uzskaiti, kas rodas plēvju degšanas rezultātā, lai pārliecinātu par to negatīvo ietekmi uz vidi un arī cilvēka veselību, bet atgādināsim, ka SIA „ZAAO” jau vairākus gadus piedāvā savākt šāda veida atkritumus.

 Piedāvājot šo pakalpojumu tiek domāts par otrreizējo dabas resursu atkārtotu izmantošanu un taupīšanu, kā arī tiek dota iespēja lauksaimniekiem samazināt izdevumus, kas būtu jāmaksā par šo plēvju savākšanu, kā par sadzīves vai lielgabarīta atkritumiem.

Kā rīkoties?

Ja ir uzkrājušies skābbarības ruļļu vai bedru uc. plēves, minerālmēslu maisi, tukšas plastmasas kanniņas vai mucas no PEHD materiāla arī no iepriekšējiem gadiem, tās ir jāsavāc vienkopus vienā vietā.

 No plēvēm ir jāatšķiro šņores un sieti un tām jābūt vizuāli tīrām, bez skābbarības, salmu, kūdras u.c. piejaukumiem. Izlietotās plēves salieciet kaudzēs tā, lai mašīna varētu piebraukt pie kaudzes no sāniem un netraucēti ar kausu iekraut kravas kastē.

 Kad izveidoto kaudzi ir nepieciešams aizvest, zvaniet uz tālruņa numuru 26132288 vai 64281250 un piesakiet to aizvešanu. Piesakot aizvešanu ir nepieciešams nosaukt aptuveno apjomu kubikmetros.

 Šo atkritumu savākšanas maksa par 1 m3 ir no 3.10Ls līdz 5.50 Ls + PVN.

Plastmasas kanniņas, mucas un polipropilēna maisi tiks savākti bezmaksas.

 SIA „ZAAO” pēc atkritumu radītāja pieprasījuma izsniedz arī pakalpojuma saņemšanas apliecinājumu – izziņu par savākto atkritumu veidu un apjomu.

 Atgādinām, ka, ja skābbarības ruļļu plēvēm nebūs izņemti sieti un šņores, tad šie atkritumi tiks uzskatīti kā lielgabarīta atkritumi, un norēķinoties būs jāmaksā kā par lielgabarīta atkritumu savākšanu Ls 15.00 + PVN par 1 m3.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar ZAAO šķiroto atkritumu savākšanas daļu pa tālruni 26132288.

 Sakopsim vidi kopā!

 Papildus informācija:

Ginta Gailuma

SIA ZAAO šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja

m.t. 26132288
      Atpakaļ