Aktualitātes


Bērnu drošība – Latvenergo prioritāte
14.05.2010


 

Siltais laiks un gaišākas vakara stundas mudina bērnus arvien vairāk brīvo laiku pavadīt ārpus mājas. Tādēļ Latvenergo koncerns informē skolēnus un viņu vecākus par būtiskākajiem elektrodrošības pasākumiem, kas jāievēro ikdienā.

 

Latvenergo bērnu un jauniešu elektrodrošības jomā strādā jau ilgus gadus un izglītošanas darbu uzskata par vienu no prioritātēm. Tādēļ tieši šobrīd, kad skolēniem tuvojas vasaras brīvlaiks, AS „Latvenergo” vēlas pievērst īpašu uzmanību bērnu drošībai, jo uzņēmuma pieredze liecina par negadījumu skaita pieaugumu ar bērniem jūnijā, jūlijā un augustā.

 

Lai izglītotu skolēnus, AS „Latvenergo” līdz vasaras brīvdienu iestāšanās laikam, uzsāk  informatīvu un izglītojošu kampaņu par elektrodrošības jautājumiem.

 

Jau tuvākajā laikā 15. maijā LVT 7. kanālā raidījumā Dzīvei pa vidu plkst. 10.10 varēs noskatīties 2009. gadā tapušo projekta ”Lai dzīvo bērni” 5. filmu, kurai dots nosaukums ”Bērnības garša”. Filma balstās uz reāliem faktiem, kuros aculiecinieki un cietušie bērni stāsta patiesus notikumus. Projekta „Lai dzīvo bērni” 5. filmu ”Bērnības garša” plānots demonstrēt arī 21. maijā plkst. 8.40, lai Latvijas skolās pirms brīvdienu sākšanās būtu iespēja šo filmu noskatīties drošības stundas ietvaros.

 

Projektu ”Lai dzīvo bērni”, kopā ar AS "Latvenergo” atbalstījuši un veicinājuši arī AS ”Latvijas dzelzceļš” un CSDD.  AS ”Latvenergo” mājaslapā - www.latvenergo.lv ir iespējams noskatīties projekta „Lai dzīvo bērni” piecas filmas, kuras veltītas bērnu drošībai, kā arī smelties papildu informāciju par elektrodrošību, kuru ir vērts izrunāt ar saviem bērniem, lai tie justos droši, bet būtu piesardzīgi, jo nelaimes gadījumi bieži notiek neapzinātas rīcības rezultātā.

 

Laika periodā līdz vasaras brīvdienām AS „Latvenergo” sadarbībā Valsts policijas Vidzemes policijas pārvades nodaļu un VUGD no 10. maija līdz 21. maijam rīkos akciju Droša vasara – Tava vasara!, kuras laikā apmeklēs 32 pirmsskolas izglītības iestādes lielākajās Vidzemes pilsētās. Akcijas laikā AS „Latvenergo” stāstīs par elektrodrošību, izmantojot jaunāko klašu skolēniem tik pazīstamo tēlu Zibo.  Pagājušajā gadā uzņēmums sadarbībā ar skolēniem izveidoja mājaslapu www.zibo.lv, kurā aizraujošā veidā stāstīts, kā radusies elektrība, ko labu tā mums dod ikdienā un kāpēc no tās jāuzmanās. Ar spēļu un atjautības uzdevumu palīdzību attēlots, kādas situācijas apdraud bērna veselību un dzīvību. Mājaslapā ir bilžu mīklas, risināmie uzdevumi, atmiņas spēles, ko bērni var spēlēt kopā ar vecākiem un draugiem. Plānots, ka Zibo ar savām aktivitātēm vasaras laikā apmeklēs arī skolēnu atpūtas nometnes.

 

Par elektrodrošības jautājumiem skolēni var arī uzzināt skatoties Latvenergo koncerna organizēto erudīcijas konkursa spēli eXperiments, ko ik nedēļu no 8. aprīļa var noskatīties Latvijas LTV 7. kanālā. Konkursu pārraida katru ceturtdienu plkst. 16.45, ar atkārtojumiem attiecīgās nedēļas svētdienās plkst. 13.30. Konkursa galvenais mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, kā arī veicināt jauniešu profesionālo orientāciju, mudinot padziļināti apgūt eksaktās zinātnes. 27. maijā notiks eXsperimenta fināls, kad noskaidrosies Latvijas skolu erudītākā komanda, saņemot galveno balvu ceļojumu uz Turciju.

 

Latvenergo koncernam ir nozīmīga pieredze sociālo projektu īstenošanā. Ir izveidotas muzikālās pasakas bērniem par elektrodrošību CD formātā „Klausi Elektrību!”, datorspēles „Elektra”, „Mags un Niks”, kā arī grāmata „Zini elektrību!”.

 

Andris Siksnis, AS “Latvenergo”

Ārējās komunikācijas daļas vadītājs

Tālr.: 67728811; 29286350
      Atpakaļ