Jauniešu centrs "Pagrabiņš" - old


102301

Dziesminieks kā daļa no dzejas – Renārs Veličko dzejas mēneša izskaņāArvien biežāk sastopamies netikai ar jaunajiem dzejniekiem, bet ar dziesminikiem – mūziķiem, kuri paši rada vārdus, lai tos ietērptu mūzikā, jeb drīzāk vārdus, kuri ietērpjās mūzikā. 

Viens no tādiem ir Valmierā un Kocēnos strādājošs Vaidavietis, kurš jau daudzus gadus sevi velta mūzīkai, raksta dzeju un mūziku, kā arī ietērpj citu dzejnieku vārdus savā mūzikā. Renārs Veličko ir mūzikas skolotājs, kordiriģents, spēlē grupā “Ballīšu orķestris”, attīsta savu solo karjeru, sadarbojies ar dažādiem mūziķiem, kā, piemēram, Guntaru Raču,  un ierakstījis vairākas savas dziesmas, kuras atskaņo arī radio viļņos. 

Neskatoties uz daudzveidīgo un intensīvo ikdienu lielā cilvēku burzmā - mūzikā, gluži pretēji, viņš atklājas trauslā skaņā un vientulībā, kuru nevajag pārprast, jo tā patiesībā ir pilna ar sabiedriskumu, ar sevis iepazīšanu, lai dotos pasaulē – tieši ar tādu noskaņu viņš aizvadīja dzejas dienām veltīto koncertu Raunas bibliotēkā, 28. spetembra pēcpusdienā – saglabājot sevi, viņš piepildīja citus. Noslēgumā izpildīja arī savu orģināldziesmu, kur izskanēja vārdi “tici brīnumam, kas mīt Tevī” – tie labi raksturoja, gan Renāru pašu, gan daudzos dzejoļu autorus, kuru vārdus Renārs ir ietērpis savā mūzikā, jo vairums no tiem nemaz nav dzejnieki, bet gan gleznotāji, būvinžinieri un citu profesiju pārstāvji – kuri ir noticējuši savam brīnumam, kas viņos mīt un to uzticējuši citiem! Paldies visiem, kuri ļāvās šai noskaņai! 

Justīne Buliņa
Raunas bērnu un jauniešu centra “Pagrabiņš” vadītāja
 
 

 

Ielādēju...      Atpakaļ