Rodam Raunas novadā


77427

Puķes 


 

Imants Daksis ir mūzikas un vārdu autors vairāk nekā 300 dziesmām latviešu valodā, kā arī vairākiem desmitiem dziesmu krievu un angļu valodā. Pirmo reizi uz skatuves mūziķis kāpa 2002. gadā ar grupu "Pasaules gaisma", bet kopš 2004. gada uzstājas kā solo mākslinieks un ir izdevis 17 albumus. 

Dziesminiekiem raksturīgie spēles instrumenti - akustiskā ģitāra, balss un ar kāju sists ritms, Imanta izpildījumā ir piesātināti ar ekspresiju un drosmi, kam Latvijas mūzikā nav analoga. Imanta mūzika nav definējama viena stila robežās, jo viņa dziesmas gan tematiski, gan muzikāli ir ļoti dažādas – monumentālās, ārkārtīgi ekspresīvas, melodiskas, maigas un pat sentimentālās, tās runā par transcendentālām un personīgām tēmām, materiālās un nemateriālās pasaules mijiedarbību un klausītājus ar atvērtu uztveri aicina uz drosmīgu un brīvu pasaules tvērumu.

http://soundcloud.com/imantsdaksis

http://imantsdaksis.bandcamp.com

http://facebook.com/imantsdaksis

PASTaKASTE - filosofa un mūziķa Andrejs Grimma un viņa skolnieces, folkloras zinātājas Mares P.Ābeles duets. Mājas ir pilis, mājas ir alas un patiltes, mājas ir pilsētas un kontinenti, gadsimti un paaudzes. Dzīvot noteiktā vietā un laikā - tas nozīmē dzīvot savā mājā. Ar gadiem katra māja noveco, pagalms un dārzs aizaug, bet to cilvēku stāsti, kas dzīvojuši un turpina dzīvot mājās, satiekas, krustojas viens ar otru, sarunājas - turklāt neatkarīgi no laika un attāluma.

Pastakaste mēdz noķert pa kādam mājas stāstam.

Instrumentu arsenālā ietilpst:
1.mandolīna,
2.klasiskā ģitāra,
3.dūdas,
4.stabules,
5.punky vijole,
6.vargāns,
7.lūperis ( Boss loop processor),
8."katedrāle" ( Cathedral stereo reverb) 
un citi skaņu rīki, atkarībā no situācijas.
 

Pastakaste izmanto tuvas un tālas danču melodijas (Astrīdas valsis, Gultas mazurka, Balabaska utt.).

Atkāpjoties no pierastās danču mūzikas funkcijas - kalpot par dejas skanisko materiālu, - Pastakaste atklāj šķietami vienkāršā, pašatkārtojošā mūzikā LAIKA UN TELPAS IZPLEŠANOS: atšķirīgas vietas un tāli laikmeti sarunājas, sadejojas savā starpā, tie rada jaunu mākslas vērtību. Māju iemītnieki, dzīvi vai miruši, sāk dejot.

Jautājums - vai te vēl runa par atsevišķām mājām, vai jau par vienu kopīgu milzu Māju, kurā mēs visi dzīvojam?

https://www.facebook.com/Pastakaste-1677490509215879/

Ambientā popa grupa "100 baltas dvēseles" 
Alise Joste - balss, taustiņi
Ivars Krasts - balss taustiņi
Mārtiņš Jansons - balss, taustiņi,
Pēteris Pāss - elektronika
Kārlis Josts - ģitāra, basģitāra
Jānis Burmeisters - bungas
 

Ieklausies klusuma mūzikā, bērna smieklos, kad tas lēkā pa peļķēm, rasas lāses paukšķī, kurš izskan rīta agrumā. Ieklausies vēja saucienā, zvaigžņu bezgalībā, spūldzītes sprakšķī. Ieklausies un dzirdēsi kā dvēseles sarunājas. Ieklausies sevī. Kāda mūzika ir tavaidvēselei?

Grupa dibināta 2007.gadā, tiekoties Rīgas Jaunajā teātrī aktierim Ivaram Krastam un Mārtiņam Jansonam.

 
      Atpakaļ