Aktualitātes


108832

Labo darbu mēnesis – oktobris “Pagrabiņā”
11.11.2019


Raunas Jauniešu centrā “Pagrabiņš” oktobris aizritējis labo darbu noskaņās. Šogad izdomājām izdarīt kaut labu mūsu četrkājainajiem draugiem, attīrīt no plastmasas maisiņiem  un pudelēm mazu stūrīti mūsu Raunas un kopā apciemot mūsu tuvākos mirušo piemiņas dienā. 

Lai uzzinātu, kā mēs varam palīdzēt kādam bāreņu sunim vai kaķim, sazinājāmies ar Cēsu dzīvnieku patversmi “Lācīši”. Kādam lielam sunim noderētu kārtīga suņu būda, bet kaķiem – kaķu koks. Saņēmuši uzdevumu, priecīgi ķērāmies pie dara. Puikas - pie suņu būdas. Viņiem ar padomu un meistarīgu roku palīdzēja darbmācības skolotājs Auseklis Tūters. Meitenes “Pagrabiņā” rosījās ap kaķu māju. Lai tā būtu droša un izturīga, palīgā nāca arhitekte Rūta Austriņa – Jansone. Bez Raita un Kaspara prasmēm netiktu galā. Ar Raunas novada domes, Ingas un Jura Pētersonu Sapožņikovu meteriālu atbalstu un jauniešu darbīgajām rokām tapa trīs siltinātas, lieliem suņiem piemērotas, suņu būdas un trīsstāvīgs, ar bēšu paklāju iztapināts kaķu koks, ko papildina ar mīlestību veidoti aksesuāri. 

Liels bija notikums, kad vesela delegācija devāmies uz patversmi, lai dāvanas nogādātu saņēmējiem. Bijām liecinieki, kā kaķi, nekavējoties, spietoja ap jauno koku, rādot cirkus māksliniekiem raksturīgus trikus. Cieņā bija gan Rūtas ziedotā pelīte, gan Elzas koši dzeltenā bumbiņa un aptamborētie aizkaru riņķi lidoja uz visām pusēm. Suņu būdas, lepni rindā sastājušās, palika gaidām savu laimīgo iemītnieku. Pārliecinājāmies, ka patversmes suņi un kaķi ir ar mīlestību uzturēti. Izskrējāmies ar trim suņiem lietainajā mežā un ar gandarījumu sirdī devāmies mājup.

Desmitgadīgā Rūta nāca klajā ar ideju – ejam un iztīram Dzirnavgravu no atkritumiem. Aicināti tika visi – gan draugi, gan māsas un brāļi, gan vecāki, gan omes un opji. Daži arī atnāca. Rūta vēlas pateikties visiem, kas piedalījās un ir priecīga, ka: “...izdevās pa pāris maisiem Raunu padarīt tīrāku”. Viņa arī uzrunā makšķerniekus, aicinot: “... nemēslot un savākt aiz sevis”, jo pie dīķa bijis visvairāk atkritumu. Iespējams, ka tas ir nemanāms sākums ikgadējai tradīcijai, kas stiprināsies un vērsīsies plašumā katru gadu. Un tās iniciatore būs Rūta Ozola.

Mēnesi noslēdzām un novembri sagaidījām ar “Rudens misēriju”, kas noritēja mirušo piemiņas dienā. Ejot cauri mežam  un izrotājot to ar lukturīšu zibšņiem, devāmies uz kapiem, lai kopā pieminētu savus mīļos. Ne visi varēja savējos atrast tumsā. Ne visiem bija līdzi svecītes. Bet vairākiem bija. Pie viņu tuviniekiem visi aizgājām un uzklausījām stāstus, ko katrs vēlējās pastāstīt. 

Bērni un jaunieši veido lielu daļu no mūsu kopienas. Mūsējie ļoti labprāt vēlas iesaistīties, būt noderīgi un padarīt pasauli labāku. Viņos ir spēks. Viņi, tāpat, kā mēs, dažreiz klūp aiz nepieredzes, bet ir būtiski redzēt dziļāk par kļūdām un neveiklības. Lai katram no mums ir spēks raisīt labo gan darbos, gan vārdos!

 

Ielādēju...      Atpakaļ