Dārzi


76770

Ciņu ģimenes ainavas dārzs ar māla cepli
03.03.2017


 

Ciņu ģimenes ainavas dārzs ar māla cepli.

Ciņu ģimenes dārzs ir veidojies reizē ar pārmaiņām vecajā ķieģeļceplī, kad 2003. gadā apdedzināšanas krāsns konstrukcijas ķieģeļi piedzīvoja atdzimšanu jaunā vietā - Rīgā Lido krasta ēkā kā pagraba konstrukcijas un interjera elementi. Izjaucot veco krāsni, ēka ieguva jaunu veidolu un izmantošanas iespējas. Atlikušie konstrukcijas mūri un ēka kļuva par iecienītu telpu dažādu sabiedrisku un privātu pasākumu norisēm. Vienlaikus arī visa apkārtne lūdzās pēc sakopšanas. Pakāpeniski izcirsta krūmus, novāc a uzaugušo kultūrslāni un pamazām iekopa zālienu. Teritorijas iezīmēšanai iestādīja krāsainu fizokarpu dzīvžogu. Pakāpeniski tika zīmēti, projektēti un veidoti stādījumi, veidota pievilcīga ainava. Ņemot vērā augsnes un vietas īpatnības (māls un piesārņojums), lai izveidotu stādījumus, vispirms bija nepieciešams izvest nederīgo grunts slāni un iepildīt auglīgo augsni. Pirmos stādījumus veidoja no Madonas keramiķa Jāņa Seiksta izaudzētiem dažādu šķirņu skujeņu kolekcijas stādiem, papildinot ar Baltezera un citu Latvijas stādu audzētavu materiāliem. Lai ainavu padarītu vēl gleznāku, izveidoja vairākus dīķus. Tajos iestādīja dažādas ūdensrozes no draugu dīķiem un Vecpiebalgas puses. Tagad tās jau krietni sakuplojušas un skaisti zied. Stādījumi joprojām ir attīstības un pārmaiņu procesā, tādēļ vairāki jauninājumi un uzlabojumi vēl ir padomā.

Ainavas un dārza uzturēšanas darbi veikti pašu spēkiem, bet, kad paredzēts lielāks darba apjoms, uzaicina palīgus. Liels paldies ainavas veidošanā Lāsmai Riekstiņai, kura arī konsultē augu izvēlē un visas sezonas garumā piedāvā augstas kvalitātes stādāmo materiālu. Daudzus vērtīgus padomus un ieteikumus sniedz dendroloģe un ainavu dārzniece Aija Kaškure.

Neskatoties uz milzīgo darbu un patērēto laiku, protams, Ciņu ģimenei pašiem ir liels gandarījums vasaras pilnbriedā baudīt skaistu un sakoptu ainavu. Arī ciemiņus, kas ceplī iegriežas arvien biežāk, padarītais neatstāj vienaldzīgus un viņi redzēto atzinīgi novērtē.

Ielādēju...      Atpakaļ