Dārzi


76415

Darbīgo Riekstiņu ģimenes dārzs
15.02.2017


 

Darbīgo Riekstiņu ģimenes dārzs.

Dārza saimnieki Lāsma un Uldis Riekstiņi. Viņi kopā ar saviem 3 bērniem - Kristīni, Agnesi un Reini, kuri arī ir čakli palīgi, visi ir iesaistīti dārza darbos.

Dārzs atrodas netālu no Raunas centra , mājās ar nosaukumu “Bērziņi 2”. Lāsmas ģimene šeit dzīvo jau vairākās paaudzēs. Piemājas teritorija ir 1 ha liela, un tajā izveidota arī stādu audzētava. Vairāku gadu gaitā dārzs ir piedzīvojis lielas pārmaiņas. Zemākajā un mitrākajā vietā ir izrakts dīķis, kurš nodrošina stādu audzētavas augus un dārzu ar ūdeni, kā arī mainīgais ūdens atspulgs patīkami iekļaujas ainavā. Māja atrodas uz viena no Raunas pakalniem. Slīpajās nogāzēs izveidotais dārzs un ražošanas teritorija labi pārskatāmas no blakus esošā autoceļa. Jau pa gabalu acis priecē dažādo augu košās krāsas un vilināt vilina iegriezties stādu audzētavā. Saviem dārziem augus audzētavā izvēlas gan vietējie ļaudis, gan arī no tālākām vietām braukušie, jo saimniecei Lāsmai ir dārznieka - agronoma izglītība un viņa prot sniegt vērtīgus padomus dārza veidošanā, augu izvēlē un kompozīcijas veidošanā. Dārzā var ieraudzīt teju vai visu augu sortimentu, kādu piedāvā audzētava. Ar stādu piedāvājumu un augu aprakstiem jebkurš var iepazīties z/s “Kaliņi” izveidotajā mājas lapā www.raunasstadi.lv. Tā kā stādu audzētavā tiek audzēti ziemciešu stādi, tad dārza dobēs ir daudz ziemciešu. Jaunumi tiek stādīti dobēs, lai pārbaudītu vai skarbais Vidzemes klimats tiem ir piemērots. Saimniekiem patīk, ka dārzā ir dzīvība, ka lido taureņi un bites. Tāpēc tiek izvēlēti augi , kurus aplido mazie dārza draugi. Gaisīgumam un vēja tveršanai dobes papildina graudzāles.

Saimniekiem ir svarīgi, lai vieta, kur tiek pavadītas darba un ikdienas gaitas, būtu sakopta, kārtīga. Vienmēr ir jauki, ka patīk ne tikai pašiem, bet vēl kādam. Tādēļ Riekstiņu ģimene vēlas, lai cilvēki, kas brauc ciemos, justos labi, smeltos iedvesmu un prieku. Dārza un stādu audzētavas kopšana ir Riekstiņu ģimenes aizraušanās un dzīvesveids. 

Ielādēju...      Atpakaļ