Dārzi


76771

Gabrānu ģimenes pārmaiņu dārzs
03.03.2017


 

Gabrānu ģimenes pārmaiņu dārzs.

Dārzs Gabrānu ģimenei ir prieka un miera osta, kur pēc garajām darba dienām smelties spēkus. Darbošanos dārzā nosaka vēlme veidot sakoptu un patīkamu dzīves telpu. Nevienam no ģimenes locekļiem nav izglītības, kas saistīta ar dārza veidošanu, taču Lauras mammas Ilgas un māsas Ilvas pieredze dārza veidošanā lieti noder. Dārza kopšanas darbos iesaistās visi ģimenes locekļi, arī jaunākais ģimenes pārstāvis Kristers, bet dobes ir Lauras pasaule.

Pirms septiņiem gadiem aizsākās piemājas teritorijas pārveides darbi un tagad darbošanās dārzā ir visas ģimenes hobijs. Kā jau tas daudzkārt notiek, veidojot dārzu, vispirms nācās izzāģēt savu laiku nokalpojušos augļu kokus, krūmus u.c. Lielas pārmaiņas piedzīvoja savulaik pie Līvānu mājām esošā nepievilcīgā šķidrajam kurināmajam paredzētā degvielas tvertnes novietne ar uzkalniņu. Lai nebūtu jāuzrok pagalms, izceļot mucu no zemes, tika izlemts uzkalniņu apstādīt. Rezultātā tapa dekoratīvs dārza baseins ar nelielu ūdenskritumu, kura pamatā ir izmantoti laukakmeņi. Neatņemama sastāvdaļa pie baseina ir graudzāles un hostas.

Atpūšoties ģimenes iemīļotajā atpūtas vietā zem vecākā dārza pārstāvja – vītola, klausoties ūdens čalošanā, var izbaudīt dārza burvību un harmoniju. Kur kādreiz auga sudrabegle, īstenots ilgi lolotais sapnis par vietu karoga mastam.

Kā jau jauniem cilvēkiem raksturīgi, saimnieki aizvien enerģiski domā, kā uzlabot esošos stādījumus, jo uzskata, ka dārzs nekad nebūs gatavs, tādēļ tas ik gadu tiek papildināts un pilnveidots. Daudzas idejas, kas ziemā izplānotas, pēc tam tiek arī realizētas.

Ielādēju...      Atpakaļ