Dārzi


76772

Jurgenu ģimenes harmonijas dārzs
03.03.2017


 

Jurgenu ģimenes harmonijas dārzs

Mājas celtniecība uzsākta 1980. gadā, bet 1986. gada ”Oktobra svētkos” svinēti Jurģi. Teritorijas iekārtojums šo trīsdesmit gadu laikā ir neiedomājami mainījies. Mazbērniem grūti iedomāties, ka padomju iekārtas norieta gados aiz šīs pašas mājas loga ganījās govis, tagadējās atpūtas telpas vietā bija kūts, kur mitinājās arī cūkas un aitas. No rīta visus modināja gailis ar vistu saimi, teritoriju ieskāva Kaukāza plūmju rinda un dārzs pabaroja visu lielo ģimeni. Vecākie kokaugi, kam ir trīsdesmit gadu, glabā atmiņas par bijušo, taču pašreizējais dārza veidols tapis pēdējos piecpadsmit gados.

Dārza un apstādījumu labiekārtošanas darbi ir mājas saimnieces Edītes ”sanatorija”, un katrs pavasaris tiek gaidīts ar pukstošu sirdi. Puķu dobes tiek veidotas un pārveidotas pastāvīgi, un augu sortiments tajās mainās regulāri. Tomēr saprotot, ka visu pasaules krāšņumu uz šejieni nevar atnest, pēdējos gados dobēs tiek lolotas mūsu vecmāmuļu puķes – peonijas, flokši, delfīnijas, miķelīši, rudbekijas, astilbes, dienziedes, hostas u.c. Kāds augs arī mīļām atmiņām - vīram maijrozīšu krūms no dzimtas mājām, bet saimniecei Ungārijas ceriņi no bērnības zemes.

Nu jau mājā saimnieko trīs paaudzes . Zāles pļaušana tiek uzticēta mazdēliem, vedekliņa savu roku pieliek kārtības uzturēšanā, savukārt smagākos rakšanas un pārstādīšanas darbos tiek iesaistīti ģimenes vīrieši. Kopīgiem spēkiem visa ģimene uztur un kopj tādu vidi , kurā labi var justies paši, taču, ja izdodas iepriecināt vēl kādu - Jurgenu plašajai saimei ir dubults prieks.

Ielādēju...      Atpakaļ