Dārzi


76774

Muižnieku ģimenes ainaviskais dārzs Drustos
03.03.2017


 

Muižnieku ģimenes ainaviskais dārzs

Drustos Dārza izveide sākusies 2000. gadā, kad ģimene šo vietu iegādājās. Senās lauku mājas ar dižo ozolu pagalmā un skaistais skats uz ezeru ir paliekošas vērtības joprojām. Dārza veidošanas pirmsākumā, lai sakoptu teritoriju, nācās gana pacīnīties ar krūmiem un brikšņiem. Viens no pirmajiem darbiem bija ceriņu dzīvžoga stādīšana gar īpašumam pieguļošajiem ceļiem un kaimiņu īpašumiem. Par paveikto saimniekiem ir īpašs prieks. Tagad jau ceriņi pietiekami lieli un lieliski nodrošina privāto zonu.

Dobes un stādījumus saimnieki veidojuši pēc savām sajūtām, saudzīgi papildinot dabas veidoto lauku ainavu, lai starp dārza elementiem valdītu harmonija. Daudzveidīgais reljefs rada patīkamu noskaņu, taču apkopšana dažviet prasa lielāku piepūli.

Pārsvarā stādījumos izmantotas ziemcietes, košumam arī vasaras puķes. Krāšņās ziemcietes aizvijas pat līdz noslēpumainā ezera malai. Dārzā nav mākslīgi veidotu celiņu un citu elementu, kas šajā ainavā būtu lieki.

Dārzs ir lielāku pārvērtību gaidās, kad stādījumus nāksies pielāgot ēku jaunajam veidolam, bet esošās senās celtnes joprojām mīļi sadzīvo ar augiem, kas tos apvij.

Ielādēju...      Atpakaļ