Sports


107395

Rauna izvirzās līderos projektā „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2019”
30.07.2019


REZULTĀTI

Sestdien, 27. jūlijā, projekts „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2019” viesojās Raunā. Rauna jau otro gadu pēc kārtas piedalās projektā nominācijā „Latvijas spēcīgākā mazā pilsēta”. Šajā kategorijā ietilpst pilsētas un ciemi, kuros iedzīvotāju skaits nepārsniedz 5000.

Šogad Raunai, piedaloties 66 dalībniekiem, kopā izdevās pacelt 67920 kg. Apsteidzot Raganu un Salacgrīvu, Rauna izvirzās līderos.

Sacensības tiesāja sporta entuziaste, viena no spēcīgākajām raunas dāmām, Ginta Ezeriņa. Turkāt Ginta uz pasākumu bija ieradusies ar visu ģimeni un katrs no viņiem pielika ievērojamu ciparu Raunas kopējam rezultātam.

Sacensības atklāja un vīru konkurencē augsto pirmo vietu ieņēma Edijs Ezeriņš, kurš 50kg smagu stieni uzspieda tieši 163 reizes un pilsētas summai pievienoja 8150 kg. Otrajā vietā ar uzspiestām 100 reizēm un 5 tonnām Raunas kontā – Aivis Ščitka, bet trešajā Andris Zālītis ar uzspiestām 80 reizēm.

Jauniešu kategorijā netverems saviem konkurentiem bija Agris Blodziņš, kurš 20 kg smagu stieni uzspieda 90 reizes. Otrajā vietā ierindojās Andris Jansons ar uzspiestām 40 reizēm, bet trešajā Emīls Reinis Zariņš ar uzspiestu 21 reizi.

Sacensības noslēdza pati sacensību tiesnese Ginta Ezeriņa, kura uzstādīja fantastisku rezultātu, kā arī savu personīgo rekordu. Ginta 20 kg smago stieni uzspieda 310 reizes, Raunas kopējam rezultātam pievienoja 6200 kg un ieņēma augstāko vietu uz pjedestāla. Otrajā vietā ierindojās Rūta Eglīte ar uzspiestām 48 reizēm, bet trešajā Anna Tūtere ar uzspiestām 46 reizēm.

Projekts „Latvijas spēcīgākā pilsēta” norisinās jau sesto gadu, bet „Latvijas spēcīgākā mazā pilsēta” tikai otro gadu, kur vairākas pilsētas savā starpā cīnās par spēcīgākās pilsētas titulu Latvijā, skaitot kopā pacelto kg summu. Jaunieši un sievietes spiež 20 kg, bet vīri 50 kg smagu svaru stieni uz atkārtojumu skaitu. Projektu organizē „Latvijas Pauerliftinga federācija”, sacensības vada projekta direktors Arnis Rukmanis.

Projektu līdzfinansē LSFP no Valsts budžeta līdzekļiem kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu Latvijā.

Projektu atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LSFP, Spēka pasaule, veikals.sp.lvSIA Viesulis PLUSRosība#PeakBodyLatvia, SIA Plastik, Ervitex SIABalticPrint, BioVide.  Īpašs paldies par Raunas posma atbalstu Raunas novada pašvaldībai.

Foto: https://www.facebook.com/pg/Specigakapilseta/photos/?tab=album&album_id=327278508177481

 

Ielādēju...      Atpakaļ