Jaunumi


86972

Ekskursija Mangaļi dižvietā - Raunas Staburags
12.07.2018


 

Ekskursija Mangaļi dižvietā - Raunas Staburags

Latvijas ūdens dižvietas ir tās vietas, kas vislabāk raksturo Latviju. Tās apvītas ar leģendām un stāstiem un iedvesmo mūs vairāk novērtēt Latvijas vienu no lielākajām bagātībām – ūdeni. Šajā sadaļā vari iepazīties ar pievienotajām 100 dižvietām. Viena no Dižvietām ir arī Raunas Staburags.

Dabas entuziasts Māris Olte izvēlas Mangaļi ūdens dižvietu – Raunas Staburagu netālu no Cēsīm, te pat mūsu Raunā. Noskaties viņa stāstu par dižvietu, pārgājieniem, meža takām un dodies pats to apmeklēt! Ja vēlies doties pārgājienā ar Māri Olti, tad piesakies 21. jūlija kopīgajam pārgājienam pulksten 11.00 vai pulksten 13.30, rakstot uz info@mangalidizvietas.lv.

Raunas Staburags atrodas Raunas upes krastā, apmēram 3 km pret straumi no Raunas centra, tas unikāls saldūdens kaļķiežu veidojums, kurš veidojies pirms 10 tūkstošiem gadu. Pēc Daugavas Staburaga applūšanas, šis skaistais dabas veidojums ir vienīgais šāda veida dabas piemineklis Latvijā! Svarīgi, ka šis objekts ir aizsargājams, un tas iet bojā, tāpēc, lūdzu, uz tā nekāpiet un brauciet to apskatīt, kamēr tas vēl ir!

 
      Atpakaļ