Jaunumi


79388

Raunā – Ronnenburgas dālderi
19.06.2017


 

Raunā – Ronnenburgas dālderi

Raunas novada uzņēmēji, sadarbībā ar Raunas tūrisma informācijas centru un Raunas novada domi, izveidojuši savu naudas vienību, ar kuru šobrīd var norēķināties dažos vietējos uzņēmumos. Ronnenburgas dāldera mērķis – piedāvāt orģinālu suvenīru, piesaistīt tūristus, kā arī veicināt uzņēmējdarbības attīstību novadā un sekmēt savstarpēju sadarbību. Ronnenburgas dāldera idejas pamatā ir vēsturiski stāsti un leģendas, kas apvij Raunu un Ronnenburgas pili.

Ir kāda īpaša lēģenda, kas runā par Raunas pili vēl šodien. Zem Raunas pils drupām esot kāds liels, liels pagrabs, kurā atrodoties liela kaste. Uz kastes esot kāds dobulītis, kurā sēžot liels, melns runcis ar ugunīgām acīm. Stāsta, ka tur neviens cilvēks nevar ieiet, no runča nepamanīts. Ja runcis kādu pamanot, viņš tūlīt spļaujot uguni.

Šis Raunas dālderis mūsu laikos kalpo kā suvenīrs un ir iemaināms pret preci vai pakalpojumu 5 eur vērtībā. Dālderi var iegādāties un to atprečot: Raunas novada tūrisma centrā un uzņēmumos, SIA "Latvijas Ķiploks", Z/S "Jaun-ieviņas", SIA "Siera ražotne", SIA "Latnature", Z/S "Mežnoras".
      Atpakaļ