Jaunumi


87767

Vidzemes veiksmes stāsts – Raunas novada zemnieku saimniecība "Jaun-ieviņas"!
05.09.2018


 
Vidzemes veiksmes stāsts –
Raunas novada zemnieku saimniecība "Jaun-ieviņas"!
 

17.augustā Lubānas novada “Ezerniekos” jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās Vidzemnieku dārza svētki , pulcējot  26 enerģiski un darbīgus uzņēmējus, kurus godināšanai izvirzījušas Vidzemes reģiona pašvaldības. Vidzemnieku dārza svētki, ko organizē  Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs,  allaž bijis gaidīts pasākums, jo tajā ik gadu atzinību par savu darbu saņem gan drosmīgi un idejām bagāti jaunie, gan arī jau sevi pierādījuši un stabilitāti ieguvuši uzņēmēji. 

Vieni no 2018. gada stāstu varoņiem ir  Raunas novada zemnieku saimniecība “Jaun-ieviņas”. Daudzveidība ir galvenais princips, kam saimnieki seko. "Jaun-ieviņas" ir īsta latviešu lauku sēta, ko Rudzīšu dzimta kopusi kopš 1840.gada. Šobrīd savās senču mājās roku rokā ar dabu saimnieko Uldis un Ineta Rudzīši. 

Z/S "Jaun-ieviņas" ir attīstīti trīs galvenie darbības virzieni: bioloģiskā lauksaimnicība, kokogļu ražošana un tūrisms. 

Uldis par savu pienākumu uzskata - nodot dzimtas mājas nākamajām paaudzēm nepārveidotas un maksimāli saglabājot dabīgo vidi. Viņš piebilst: "Es zinu, ka laukos darbs būs arī pēc 50 gadiem. Šeit pats esi noteicējs par savu laiku, darbu un arī darba rezultātiem."

Vairāk par saimniecību lasiet rakstā “Dabas vērtību apjaušanas ekspedīcija zemnieku saimniecībā Jaun-Ieviņas”: šeit..
      Atpakaļ