Aktualitātes


Koncerts "Pāri Cēsīm"
27.11.2014


"" 

Pūtēju orķestris CĒSIS un diriģenti Jānis Puriņš un Tālivaldis Narvilis visas četras Adventa svētdienas aicina klausītājus uz Ziemassvētku mūzikas koncertiem Pāri Cēsīm. Orķestra mūziķi 30. novembrī, 7., 14. un 21. decembrī atskaņos populāras Ziemassvētku melodijas, spēlējot tās no Sv. Jāņa baznīca zvanu torņa. Koncertu sākums plkst.19.00. Par karstu tēju klausītājiem gādās 27. kājnieku bataljona zemessargi.

Pūtēju orķestris CĒSIS atjaunoja savu darbību pēc ilgstoša pārtraukuma 2010. gada 21.oktobrī diriģenta Andra Riekstiņa vadībā. Otrajā sezonā kolektīvam pievienojās arī otrs diriģents Tālivaldis Narvilis. Kopš 2012. gada novembra ar kolektīvu strādā arī diriģents Jānis Puriņš. Šobrīd kolektīvā darbojas 30 mūziķi. Daudziem no viņiem ir bijis liels pārtraukums instrumenta spēlē, bet, mīlestība uz pūšaminstrumentiem likusi atkal atjaunot savu spēles prasmi, regulāri ceturtdienu un svētdienu vakaros doties uz mēģinājumiem. Savas darbības laikā orķestris piedalījies Gunāra Ordelovska pūtēju orķestru festivālā Aucē (2011.), orķestru konkursā Valmierā (2012.), Līgatnes pūtēju svētkos (2012.), Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos 2013. gadā, republikas pūtēju orķestru konkursā 2014. gada martā, pavisam nesen atgriezies no veiksmīga koncertbrauciena uz Igaunijas pilsētu Vīlandi, sniedzot koncertu veltītu Latvijas 96. dzimšanas dienai.

2012. gada decembrī kolektīvs Cēsīs iedibināja jaunu tradīciju – visas četrās Adventa svētdienās atskaņot Ziemassvētku melodijas no Cēsu Sv. Jāņa baznīcas torņa. Apmēram 30 minūšu garajos koncertos no Sv. Jāņa baznīcas torņa skanēs populāras Ziemassvētku dziesmas aranžējumā pūtēju orķestrim: Levisa Rednera Tu, mazā, klusā Betlēme, franču korālis Enģeļus mēs dzirdējām, Henriha Rinka Katru gad’ no jauna, Džona Veida Jūs, ticīgie, nāciet un daudzas jo citas.

Savukārt Zemessardzes 27. kājnieku bataljona zemessargi ir gatavi visus klausītājus pacienāt ar karstu Ziemassvētku tēju!

Orķestra mūziķi aicina klausītājus ļauties Ziemassvētku mūzikas valdzinājumam un piedalīties atskaņojumā, dziedot līdzi pazīstamās melodijas!Koncertus atbalsta

Cēsu Kultūras centrs, Cēsu Svētā Jāņa baznīca, Vidzemes orķestru atbalsta biedrība un Zemessardzes 27. kājnieku bataljons

 
      Atpakaļ