Aktualitātes


Latvijas iedzīvotājiem no 1.maija medicīniskus padomus sniegs Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis!
11.05.2011


Veselības norēķinu centrs atgādina, ka no š.g.1.maija darbu uzsāks Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001. Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 ir Veselības ministrijas un Veselības norēķinu centra organizēts medicīnisko padomu tālrunis, kas nodrošinās Latvijas iedzīvotājiem iespējas ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskus padomus par vienkāršām veselības problēmām, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana.

 Medicīniskos padomus iedzīvotājiem darba dienās no plkst. 18.00 līdz plkst. 8.00 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti sniegs pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi, ņemot vērā savas zināšanas un pieredzi veselības aprūpē, kā arī Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas izstrādātos kritērijus par biežāk izplatītajām saslimšanām. Ja pēc zvanītāja teiktā Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 operatoram radīsies pārliecība, ka personas sūdzības ir tāda rakstura, kas apdraud personas veselību vai dzīvību, zvans tiks pāradresēts neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

 Veselības norēķinu centrs uzsver, ka Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 sniegs konsultācijas par vienkāršām veselības problēmām, ja ir noticis nelaimes gadījums, pēkšņi pasliktinājies veselības stāvoklis, apdraudot veselību vai dzīvību, iedzīvotājiem jāzvana ātrajai palīdzībai pa tālruni 113.

Jau ziņots, ka Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 nebūs paaugstinātas maksas tālrunis. Zvanot no fiksētā tālruņa vai mobilā tālruņa, zvanītājs maksās atbilstoši sava operatora noteiktajiem tarifiem par zvaniem uz fiksēto Rīgas diapazona numuru. Lai noskaidrotu maksu par zvanu uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, Veselības norēķinu centrs aicina iedzīvotājus vērsties pie sava operatora.

 Toms Noviks

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Tālrunis: 67043709; 26655915

E-pasts: toms.noviks@vnc.gov.lv
      Atpakaļ